Про нас

Громадська організація «Спілка Екологів України» була створена на початку 2015 році групою людей зацікавлених в підвищенні якості життя населення шляхом покращення екологічного середовища держави.
Громадська організація «Спілка Екологів України» займається дослідженням сапропелів.
Сапропелі («органічні мули») – це тонкоструктурні органо-мінеральні відкладення прісноводних водоймищ, що містять не менше 15% органічних речовин, а також неорганічні компоненти біомінерального та теригенного характеру. При меншому вмісті органічних речовин відклади відносять до мінеральних мулів. Сапропелі є однією з форм донних відкладень прісних водойм, які утворюються в анаеробних умовах в результаті фізико-хімічних та біологічних перетворень залишків озерних гідробіонтів і за участю мінеральних та органічних компонентів. Середній річний приріст покладів коливається від 1 до 6,6 мм. Сапропелеві поклади знаходяться в сучасних водоймах майже 12 тис. років.
Мінеральна частина сапропелів містить велику кількість мікроелементів, таких як: Co, Mn, Cu, B, Br, Mo, V, Cr, Be, Ni, Ag, Sn, Pb, As, Ba, Sr, Ti, багаті на вітаміни групи В, Е, С, Р, каротиноїдами, багатьма ферментами.
Сапропель і продукти його переробки можна застосовувати в різних галузях. Такими галузями є сільське господарство, медицина та промисловість, косметологія, харчова промисловість.
Основними напрямками діяльностями громадської організації є:
• підвищення екологічної свідомості населення;
• проведення наукових конференцій і круглих столів;
• наукова підтримка екологічних проектів;
• науково-дослідницька діяльність та співпраця з державними та приватними установами у сфері органічного виробництва ( Академія аграрних наук України, Інститут агроекології та землекористування НААН України, Інститут водних проблем і меліорації, з Ботанічними садами м. Києва);
• участь у екологічних міжнародних грантах;
• дослідження ландшафтів Українського Полісся з метою збереження та відновлення екологічних функцій територій;
• досліджуємо сапропелі (донні відклади прісноводних озер) і майбутнє його використання в якості органічного добрива, а також супроводжуємо проекти по його видобуванню

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *