Гідропоніка – крок в майбутнє

 • Лютий 21, 2017
 • Опис концепції

  За використання технології припливно-відпливної гідропоніки формуються агрономічні умови культивації рослин, за яких коренева система перебуває в пористому субстраті та час-від-часу затоплюється рідким субстратом. За рахунок лише тимчасового затоплення, коріння отримує достатні обсяги аерації, а на поверхні твердого пористого субстрату утворюється симбіотична, дружня до рослин біологічна плівка, до складу якої входять різні групи нітробактерій, фосфобактерій та інші корисні для рослин мікроорганізми, що прискорюють розчеплення органічних сполук в прості для засвоєння кореневою системою речовини, а також формують інші види мутуалістичних симбіозів. Використання в якості основного рідкого субстрату суспензій на основі сапропелю в парі з технологією біологічних плівок має задовольнити потреби рослин в живленні.

  Технічна складова

  Вирощування за програмами — для кожної окремої культури підбирається свій інтервал та час затоплень. Система дренажу має клапан, який перебуває в закритому стані на час затоплення об’єму субстратом. Після досягнення рівню наповнення, насос відключається. Через заданий час, відкривається клапан дренажу і субстрат зливається в ємність для зберігання самотоком. Перед подачею субстрату з ємності в модуль з рослинами, в ємності запускається мішалка-гомогенізатор аби досягти рівного дисперсного розчину. Контроль концентрації часток сапропелю здійснюється оптичним сенсором мутності. За досягнення критичного мінімуму, до ємності подається і домішується необхідна частина сапропелю. Хімічні показники води регулюються за допомогою блоку сенсорів та системи перистальтичних насосів з буферними розчинами. Модульність конструкції дозволяє з’єднувати між собою послідовно n блоків, чим досягається максимальна масштабованість та економічна ефективність роботи системи.

  rect4430

  Рис. 1. Система дренажу

  Конструкція модульної системи складається (рис.2):

  • Фіолетовий: пластиковий контейнер з керамзитом
  • Білий: дренажна система відтоку
  • Жовтий: система подачі рідкого субстрату

  Безымянный

  Рис. 2. Конструкція модульної системи на основі біоплівкової сапропелевої припливно-відпливної гідропоніки

  Рослини розміщуються лунками між плечима системи подачі субстрату.

  Головні фактори даної конструкції:

  • мінімізація витрат;
  • розвиток економіки регіону;
  • позитивний гуманітарний вплив;
  • використання доступних ресурсів;
  • швидка масштабованість;
  • наявність усіх необхідних технологій та команди для впровадження;
  • велика кількість можливих сфер застосування.

  Соціально-економічний вплив

  Озера, ставки та болота є на більшій частині України, а також в перспективних до впровадження країнах, таких як Фінляндія (багато озер та боліт, несприятливий клімат). Це дозволяє створювати мікро- агропромислові комплекси в більшості регіонів, розвиваючи таким чином економіку сіл та дрібних містечок і не витрачаючи кошти на зайву логістику. Вичищення висохлих та замулених ставків дасть можливість поглиблювати їх. Відновлювати водний режим та заводити рибу, що буде мати безпосередній позитивний вплив на гуманітарну складову.

   

  Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *