Властивості лікувальних грязей

 • Червень 1, 2016
 • Однією з найбільш старовинних методик, які використовувалися при різних захворюваннях, є грязелікування. Цілющі властивості лікувальних грязей, до числа яких належить і сапропель, безсумнівно, обумовлені їх унікальним складом.

  Сапропелеві лікувальними грязями називають донні відкладення, які, як правило, утворюються у відкритих водоймах із прісною водою. Найбільш поширені озера з сапропелеві відкладеннями на території Західно-Сибірської низовини, Далекого Сходу, Уралу та Зауралля, Білорусі, Карелії, та на Волинських озерах. Варто відзначити, що, так як формування покладів нерозривно пов’язане з підводною рослинністю і з життєдіяльністю мікроорганізмів, сапропель на 80% складається з речовин органічного походження. Унікальність сапропелю в порівнянні з іншими лікувальними грязями обумовлена ​​також тим, що тільки він проходить повний цикл біосинтезу. Він не піддається розкладанню і не має запаху, а в природних умовах має регенеративні властивості, завдяки яким може самоочищатися.

  У складі сапропелю є безліч корисних речовин, серед яких амінокислоти, в тому числі і незамінні, ферменти, вітаміни (вітаміни групи B, а також вітаміни С, D, Е). Також містить він широкий комплекс мікро-і макроелементів: кремній, калій, сірка та магній, фосфор, кальцій і мідь, цинк, кобальт і селен, йод і молібден, а також марганець і нікель, залізо і срібло. Крім того, є в складі сапропелю і біологічно активні компоненти – це білки, ліпіди, вуглеводи, стимулятори росту, антисептичні та гормоноподобниє речовини.

  Даний вид лікувальної грязі робить позитивний вплив на різні системи та органи, тому сапропель можна використовувати, наприклад, при лікуванні різних захворювань периферичної та центральної нервової системи, опорно-рухового апарату, захворювань шлунково-кишкового тракту, органів сечостатевої системи. Забезпечує сапропель і швидку ліквідацію вогнищ запальних процесів, тому є ефективним засобом при лікуванні опіків, екземи та різних видів дерматитів. Також сприяє він зміцненню стінок капілярів, поліпшенню лімфообігу і циркуляції крові. Стимулює сапропель і роботу нервової системи, а також покращує обмінні процеси в тканинах, зміцнює імунітет і надає на організм тонізуючу дію.

  1050_1

  Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *